Czy warto często zmieniać samochody?

Współcześnie zmieniło się nieco podejście do zmian w naszym życiu. Młodzi ludzie nie mają oporów, by wprowadzać je w każdą niemal sferę życia. Jeszcze kilkadziesiąt, kilkanaście lat temu człowiek nie odczuwał potrzeby by coś zmieniać

Współcześnie zmieniło się nieco podejście do zmian w naszym życiu.

Młodzi ludzie nie mają oporów, by wprowadzać je w każdą niemal sferę życia. Jeszcze kilkadziesiąt, kilkanaście lat temu człowiek nie odczuwał potrzeby by coś zmieniać w swoim życiu. Jeden zakład pracy aż do emerytury, jeden wysłużony garnitur, jeden wyeksploatowany samochód, to samo od lat mieszkanie w bloku i ten sam od lat partner życiowy. Nawet jeśli nie do końca było mu dobrze w tym swoim świecie, to strach przed nieznanym nie był wart myślenia o jakiejkolwiek zmianie.

Dzisiaj to oczywiste, że człowiek zmienia odzież zgodnie z panującymi trendami, zmienia partnera, gdy związek jest nieudany, zmienia pracę, gdy przestaje się rozwijać i wymienia modele samochodów przynajmniej kilka razy w życiu. Obecnie dostęp do informacji jest także o wiele większy i łatwiejszy. Wystarczy prześledzić strony internetowe, na których znajdują się nowinki o samochodach by ocenić jakie auto warto zakupić. Niektórzy eksperci twierdzą, że zbyt długie trzymanie jednego samochodu jest nieopłacalne. Pojazd traci na wartości a podczas eksploatacji musimy w niego inwestować, dokonywać napraw i przeglądów, a tego nie odzyskamy w cenie sprzedaży. Ponadto przez wieloletnie użytkowanie ma obszerny przebieg a to też nie jest korzystny czynnik przy sprzedaży.

Nie opłaca się także sprzedawać auta zbyt szybko po zakupie w salonie.

Wtedy samochód traci zbyt wiele na swej wartości. Mimo, że jest w dobrym stanie technicznym nie otrzymamy za niego pierwotnej stawki. Trzeba tu liczyć, że strata wyniesie około 30 procent ceny zakupu. Samochód traci także na wartości, gdy na rynku pojawi się nowsza wersja modelu. A to nieuniknione, gdyż producenci samochodów starają się nieustannie je udoskonalać. Będąc posiadaczem auta trzeba mieć świadomość, że to skarbonka bez dna i szybko traci na swojej wartości. Sprzedajmy więc wtedy, gdy jeszcze nie ponosimy zbyt dużych kosztów na naprawy i wymianę części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *