Quad – dla kogo to idealny prezent?

O quadach jakiś czas temu zrobiło się głośno w kontekście idealnego prezentu dla dziecka. Zastanówmy się, jakie są wady i zalety zakupu tego pojazdu? Przede wszystkim nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę. Jeśli zakup quada traktowany

O quadach jakiś czas temu zrobiło się głośno w kontekście idealnego prezentu dla dziecka.

Zastanówmy się, jakie są wady i zalety zakupu tego pojazdu? Przede wszystkim nie uszczęśliwiajmy nikogo na siłę. Jeśli zakup quada traktowany jest wyłącznie w kanonach mody, a dziecko nie ma mieć z tego żadnej przyjemności, pomysł nietrafiony. Ponadto jeżeli kupujemy dla cudzego dziecka taki prezent, kluczowe zdanie powinno należeć do jego rodziców. Zamiast  oklasków możemy sprowadzić na siebie ich gniew. Dziecko, które otrzyma quada musi zostać wyposażone w odpowiednie akcesoria ochronne.

Kask, ochraniacza, kombinezon, gogle.

Wiadomo, frajda z jazdy quadem jest ogromna, ale trzema pamiętać o zachowaniu rozsądku. Rodzic powinien kontrolować wyprawy dziecka. Dziecko musi nauczyć się przestrzegać określonych norm bezpieczeństwa. Nie wolno mu przekraczać wyznaczonej przez rodzica prędkości lub wykonywać niebezpiecznych manewrów. Nie ma co ukrywać, że przejażdżka quadem to także dla dorosłych duża dawka przyjemności.

Pozwala to w jakiś sposób się zrelaksować, oderwać o rzeczywistości, odpocząć. Dla osób, które nie posiadają własnego quada istnieją wypożyczalnie, które oferują te pojazdy dla każdego – dziecka i dorosłego. Współczesna motoryzacja pod postacią ciekawego pojazdu, jakim jest quad to wyprawa po przygody, nowe doznania, zapomnienie się podczas jazdy trudnymi szlakami. Można w taki sposób spędzać czas z najbliższymi, serwując sobie pozytywną dawkę adrenaliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *