Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem to kwestia kluczowa. Odpowiedzialny kierowca zrobi wszystko, aby podróż z nim była bezpieczna. O co zatem powinien zadbać? Przede wszystkim samochód musi być sprawny. Przed dłuższą podróżą warto go sprawdzić w

Bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem to kwestia kluczowa. Odpowiedzialny kierowca zrobi wszystko, aby podróż z nim była bezpieczna.

O co zatem powinien zadbać?

Przede wszystkim samochód musi być sprawny. Przed dłuższą podróżą warto go sprawdzić w warsztacie. Należy pamiętać też o czynnościach pielęgnacyjnych, które wydłużają żywotność naszych pojazdów. Należą do nich, między innymi, serwis klimatyzacji, wymiana wycieraczek – niezwykle ważne zwłaszcza przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy parkowanie auta pod zadaszeniem. Kierowca i pasażerowie w czasie jazdy muszą mieć zapięte pasy. To nie jest kwestia widzimisię lecz obowiązek. Ponadto jeśli przewozimy dzieci, to koniecznie w fotelikach samochodowych.

Fotelik powinien być dostosowany do wieku i wagi dziecka, aby zapewniał mu optymalne bezpieczeństwo.

Niemowlęta sadzamy w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Dzieci starsze siedzą już przodem. Nie należy sadzać dzieci na siedzeniach, gdzie są poduszki powietrzne. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet i życia maluszków. Foteliki należy kupować z atestem. Montaż siedziska samochodowego powinien odbywać się zgodnie z instrukcją, której nie należy lekceważyć. Chodzi tu przecież o dobro tego, co dla nas najcenniejsze, naszych dzieci. Motoryzacja nie tylko wiąże się z  ciągłym ulepszaniem swego samochodu lub zmianą na lepszy model, to także kwestia bezpieczeństwa. Jeśli sobie uświadomimy jak ważna jest rozwaga na drodze to dajemy bezpieczeństwo nie tylko sobie i swoim pasażerom, ale także tym podróżującym w sąsiednich samochodach. Brawura na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Odpowiedzialna i ostrożna jazda może ocalić nasze zdrowie lub życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *